Тверді добрива
Тверді мінеральні добрива
Мінеральні добрива — неорганічні сполуки, що містять необхідні для рослин елементи живлення.
Мінеральні добрива вносяться для поповнення запасу поживних речовин у грунті, таких як азот (N), фосфор (P), калій (К). Якщо ці добрива вносяться окремо – їх називають простими (аміачна селітра (N), суперфосфат (P), хлористий калій (K)). Широке поширення отримали складні (комплексні) добрива (нітрофоска (фосфор, азот і калій), аммофосы (фосфор і азот) і ін
азотные
фосфорные
калийные
сложные (комплексные)
микроэлементы
мелиоранты (известковые)
Минеральные удобрения содержат питательные вещества в виде различных минеральных солей. В зависимости от того, какие питательные элементы содержатся в них, удобрения подразделяют на простые и комплексные. Простые (односторонние) удобрения содержат один какой-либо элемент питания. К ним относятся азотные, фосфорные, калийные и микроудобрения. Комплексные, или многосторонние, удобрения содержат одновременно два или более основных питательных элемента.
У ґрунтах зазвичай є всі необхідні рослині поживні елементи. Але часто окремих елементів буває недостатньо для задовільного росту рослин. На піщаних грунтах рослини нерідко відчувають нестачу магнію, на торф'яних ґрунтах – молібдену, на чорноземах – марганцю і т. п. Застосування мінеральних добрив – один з основних прийомів інтенсивного землеробства. За допомогою добрив можна різко підвищити врожаї будь-яких культур на вже освоєних площах без додаткових витрат.